Nasze uczennice w etapie centralnym Olimpiady Języka Francuskiego!

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom! Agatha Maameri z klasy IA i Gabrysia Waśniowska z klasy IIIA zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego! Brawo dziewczyny! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

2 lutego , 2017|

Spotkanie z francuskimi uczniami z Angers

19 stycznia  klasa IA gościła uczniów z Lycée Joachim du Bellay z Angers. Spotkanie przebiegło w wyjątkowo miłej atmosferze. Były prezentacje multimedialne, quizy, wspólne śpiewanie, warsztaty językowe oraz degustacja specjałów kuchni polskiej. Uczniowie szybko nawiązali nowe kontakty. Cieszymy się z każdej takiej wizyty, każda wnosi coś nowego. Dziękujemy biuru Destination Pologne za pomoc w organizacji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania!

22 stycznia , 2017|

Dlaczego wybrać klasy dwujęzyczne?

Zastanawialiście się już dlaczego warto wybrać klasy dwujęzyczne z językiem francuskim? Dlaczego w naszej szkole? Kilka podpowiedzi poniżej.  

20 stycznia , 2017|

XL Olimpiada Języka Francuskiego

Niezmiernie miło nam poinformować wszystkich, że do etapu regionalnego XL Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie: […]

6 grudnia , 2016|

Dni CAMPUS FRANCE

Dzisiaj (29 listopada 2016)  uczniowie naszej szkoły z klasy 3a Gimnazjum, IA Liceum i IIA Liceum, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Campus France w Instytucie Francuskim w Krakowie. Campus France to organizacja zajmująca się propagowaniem studiów we Francji i (uwaga!) podwójnych dyplomów francusko-polskich Doubles Diplômes. Po przywitaniu przez Konsula Francji uczniowie dowiedzieli się na czym polega idea podwójnych studiów, jak się na nie dostać [...]

29 listopada , 2016|

Wymiana ze szkołą w Wandei

5 listopada , 2016|