OJF

Olimpiada Języka Francuskiego

Laureaci Finaliści
Rita Kelly (1998)
Agnieszka Piszczek (1999)
Justyna Bąk (2001)
Anna Kruszewska (2002)
Joanna Baczmaga (2003)
Karolina Rusinek (2009)
Jarosław Szast (2011)
Alicja Świerczek (2015)
Estelle Szafran (2016)
Dominika Nowak (1994)
Katarzyna Byrska (1996)
Krzysztof Jamruszkiewicz (1998)
Katarzyna Kozdrój (1998)
Anna Wielgus (1999)
Dominik Pacewicz (2000)
Magdalena Pajura (2003)
Agnieszka Michalczyk (2003)
Agnieszka Michalczyk (2004)
Anna Anielska (2006)
Anna Bochenek (2006)
Zdzisław Skupień (2006)
Lucyna Adamska (2007)
Karolina Podlejska (2007)
Katarzyna Borowicz (2008)
Klaudia Jędrusik (2009)
Weronika Kiebzak (2011)
Robert Rusinek (2012)
Filip Palkiewicz (2013)
Robert Rusinek (2013)
Estelle Szafran (2014)
Christian Ferdouël (2015)
Estelle Szafran (2015)
Agatha Maameri (2017)
Gabriela Waśniowska (2017)

AF

Konkurs Alliance Française

Joanna Baczmaga  laureatka 2003 – I miejsce w Polsce

LOGO-Delf-Dalf

Diplôme d’études en langue française

DELF to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka francuskiego przez osoby, dla których język ten nie jest ojczystym. Nasi licealiści  zdają egzamin na poziomie B2.

2014 2015 2016 2017
Marcin Bazgier
Julia Bujak
Michał Dybowicz
Aleksandra Krzanik
Beniamin Kumala
Maciej Kutryba
Szymon Łucyszyn
Michał Mucek
Dorota Pietras
Mateusz Podrazik
Sara Turlej
Bartłomiej Ziober
Katarzyna Czepiec
Clement Ducher
Christian Ferdouël
Uta Hanusek
Jagoda Jachymczyk
Agnieszka Kowalska
Maria Kucińska
Alicja Łopatka
Ewa Marek
Julia Skowron
Jakub Sławek
Alicja Świerczek
Adrianna Frankiewicz
Anna Kępowicz
Natalia Korycińska
Marta Kozłowska
Daria Piłat
Patrycja Seruga
Natalia Stachura
Estelle Szafran
Nikola Żychowicz
Zuzanna Filek
Wiktoria Gąsior
Sofija Kinasz
Wojciech Łażewski
Agnieszka Marchewczyk
Wiktoria Maturska
Maciej Podsiadło
Agnieszka Skup
Justyna Sobczyk
Szymon Telega
Gabriela Waśniowska
Gabriela Wolarczyk

logo Dijon

Konkurs Burgundzki

Konkurs Burgundzki organizowany był w latach 1993-2011. Jego laureaci otrzymywali stypendium Rady Burgundii na trzyletnią naukę w Lycée Charles de Gaulle w Dijon.

1993
Monika Augustyniak
Piotr Winiarski

1994
Magdalena Bolek
Magdalena Bujakiewicz
Anna Dedio
Tomasz Krzuk
Dominika Nowak
Szymon Turnau
Karolina Więckowska
Ewa Wodnicka

1995
Ewa Chmura
Dominik Strzetelski
Aleksander Suszkiewicz
Magda Tomaszek
Piotr Wilk
Katarzyna Zając
Joanna Zawalska

1996
Iwona German
Magdalena Karolak
Barbara Kmiecik
Maria Nowak
Bartłomiej Szczudło
Dominika Walkowicz

1997
Monika Kowalska
Maciej Krasodomski
Anna Lisowska
Paweł Patena
Michał Rzońca

1998
Sylwia Czort
Magdalena Głowacka
Paulina Jankowska
Karolina Rachwał
Edyta Skóra
Rafał Wiśniowski
Katarzyna Zawałkiewicz

1999
Monika Holboj
Anna Malicka
Dorota Stachel

2000
Agnieszka Dziędziel
Paweł Kozela
Karolina Rogowska
Maria Tokarz
Edyta Wabno
Ewa Widłak

2001
Inga Karweta

2002
Mieszko Bałys
Iwona Biernat
Anna Chmura
Joanna Gawęda
Grzegorz Jakubas
Kaja Jabłońska
Krzysztof Marszałek
Maria Papka
Magdalena Popiołek
Łucja Skiba

 

2003
Magdalena Bryła
Katarzyna Gołębiowska
Tadeusz Hessel
Elżbieta Komornicka
Monika Kraszewska
Joanna Wendorff

2004
Karolina Braniecka
Agnieszka Buksa
Andrzej Gwizdała
Dagmara Ikiert
Maria Jakubowska
Joanna Kiebzak
Martyna Łyko
Bronisława Pasieczny
Agnieszka Zakrzewska

2005
Patrycja Adamska
Katarzyna Felis
Joanna Osetek
Anna Szumiec
Pierre Tabaszewski
Monika Widłak
Jakub Słomka
Sonia Usydus

2006
Agnieszka Basista
Anna Bazela
Gabriela Golonka
Anna Hadasz
Joanna Kawalec
Maciej Popiołek
Monika Stypka
Maria Szary

2007
Alicja Braniecka
Ewa Braniecka
Oskar Grądziel
Aleksander Rokosz
Katarzyna Sobelga
Katarzyna Sraga

2008
Anna Bogusławska
Małgorzata Dudek
Anna Przytuła

2009
Dariusz Czernecki
Paloma Jamróz
Zuzanna Długosz
Katarzyna Wójcicka

2010
Justyna Kijanka
Mikołaj Morawiec
Monika Olszak
Robert Rusinek
Anna Skrzątek
Maja Starachowicz
Aniela Waszczuk

2011
Marcin Grądkowski

Od 2011 roku konkurs został zawieszony.

 

 

WBI

Stypendyści Wallonie – Bruxelles International

Stypendium na letni kurs języka francuskiego w Wolnym Uniwersytecie w Brukseli

Justyna Samborska (2010)
Maria Czechowska (2011)
Kinga Kuklińska (2012)
Wiktor Wąsowicz (2013)

TPPF

Konkurs Poezji i Prozy Francuskiej

organizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej

Natalia Stochalska – I miejsce (1996)
Michał Rzońca – I miejsce (1997)
Ewelina Włodarczyk – II miejsce (1998)
Magdalena Likus – wyróżnienie (2000)
Zula Przybylińska – II miejsce (2001)
Weronika Graboń – I miejsce (2003)
Kamila Hougardy – finalistka (2007)
Magdalena Żelazko – finalistka (2007)
Joanna Graczyk – finalistka (2007)
Klaudia Gałka – finalistka (2007)
Anna Tarlaga – finalistka (2007)
Kamila Hougardy – finalistka (2008)
Natalia Grzegorzewska – finalistka (2008)

Roman

Francuski konkurs literacki

zorganizowany w roku akademickim 2014/2015 przez Koło Naukowe Romanistów UJ

Alicja Świerczek wyróżnienie za tłumaczenie
Zuzanna Filek za krótką formę literacką – II miejsce
Mateusz Czarnota za krótką formę literacką – III miejsce
FF

Ogólnopolski Festiwal Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze 2014

Film „Fort Mogiła”

przygotowany przez uczniów XVII LO w ramach projektu IF Cinéma
otrzymał nagrody za najlepszy dźwięk i za najlepszą realizację

W stworzeniu filmu udział wzięli uczniowie: Alicja Łopatka, Uta Hanusek, Maria Kucińska, Jakub Sławek, Julia Skowron, Kamila Ciecieląg, Agnieszka Kowalska, Karolina Wójcik, Anna Królikowska, Adrian Leguérinel, Tobiasz Bajek, Justyna Słowikowska, Estelle Szafran, Marta Rejdych, Katarzyna Salwiak, Natalia Stachura, Łukasz Gutwiński, Agnieszka Gutwińska, Natalia Bauer, Kamila Szymoniak, Natalia Korycińska, Daria Piłat pod opieką pana Mathieu Lericq i pani Elżbiety Brzozowskiej-Trojnar

FF

Ogólnopolski Festiwal Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze 2015

Film „Pile ou face”

przygotowany przez uczniów XVII LO w ramach projektu IF Cinéma
zakwalifikował się do przeglądu finałowego konkursu

W stworzeniu filmu udział wzięli uczniowie: Estelle Szafran, Daria Piłat, Mateusz Czarnota, Anna Kępowicz, Dorota Kołos, Klaudia Kondek, Marcelina Konik, Natalia Korycińska, Marta Kozłowska, Katarzyna Salwiak, Justyna Słowikowska, Natalia Stachura, Ksenia Sumina, Nikola Żychowicz pod opieką pana Mathieu Lericq i pani Justyny Klyszcz-Bochniak

FTF

XVIII Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych Szkół Średnich w Koszalinie 2013

Spektakl „Éduquons-les”

Laurenta Van Wetter w reżyserii Axela de Vreese przygotowany przez uczniów XVII LO
zajął I miejsce

Grupa teatralna w składzie: Aleksandra Krzanik, Karolina Wójcik, Marcin Bazgier, Beniamin Kumala, Maciej Kutryba, Adrian Leguérinel, Gabriela Peschel, Magdalena Pociecha pod opieką pani Elodie Cailliau i pana Axela de Vresse