13 października uczniowie klas pierwszych XVII Liceum Ogólnokształcącego, w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz Uczniów klas drugich i trzecich złożyli przysięgę, która uświadomiła im jakie mają prawa i obowiązki związane z przynależnością do naszej społeczności szkolnej. Rota ślubowania wybrzmiała w języku polskim i francuskim.

Po zakończeniu części oficjalnej, dzięki odpowiedniej scenografii, mogliśmy poczuć klimat młodopolskiej kawiarni literackiej, Jamy Michalika i wysłuchać niecodziennego wywiadu ze Stanisławem Wyspiańskim, w którego rolę wcielił się Mateusz Skrzypek. Rozmowę, którą przeprowadziła Kamila Bieńkowska uatrakcyjniła prezentacja multimedialna fotografii miejsc związanych z życiem i twórczością młodopolskiego Artysty przygotowana przez Marcina Kantora. Dopełnieniem części artystycznej były też wiersze Stanisława Wyspiańskiego w interpretacji głosowej Tymoteusza Dudka.

Zobacz jak było!