DSC_0042Z największym żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek 2 września 2019, w wieku 92 lat zmarła pani Jeannine Vernhes – oddana przyjaciółka naszej szkoły, niestrudzona propagatorka języka francuskiego, nauczycielka z powołania, społecznik o wielkim sercu.

Wielu pamięta panią Jeannine, która przez ponad 20 lat przyjeżdżała do nas z Francji niemal każdej jesieni i zostawała w Krakowie trzy miesiące, aby pomagać zarówno uczniom jak i nauczycielom w trudnej sztuce uczenia się i nauczania w systemie dwujęzycznym. Swoją wielką dobrocią, pogodą ducha, otwartością i nieustanną gotowością na spotkanie z drugim człowiekiem potrafiła zjednać sobie każdego. Jeannine stała się jedną z nas, naszą koleżanką, nauczycielką i przyjaciółką, jednocześnie Francuzką i Polką. Nigdy Jej nie zapomnimy.

Pogrzeb pani Jeannine Vernhes odbędzie się w sobotę 7 września 2019 w Jej rodzinnym Salmiech we Francji.

Pod tym linkiem znajduje się wywiad z panią Jeannine, który kilka lat temu przeprowadziły nasze uczennice. Zachęcamy do lektury.