Klasy: IA i IB naszego Liceum we wtorek, 17 stycznia 2017 r., miały przyjemność spotkać się z artystą malarzem, związanym z krakowskim środowiskiem plastycznym – Marcinem Kołpanowiczem. W czasie prawie godzinnej wizyty nasz Gość podzielił się ze słuchaczami historią swojej artystycznej drogi oraz zdradził, skąd bierze inspiracje do tworzenia swych surrealistycznych dzieł. Przeplatając gawędę ciekawymi anegdotkami, zaprezentował wiele obrazów. Dzięki możliwościom współczesnych mediów uczniowie mogli przyjrzeć się całym dziełom oraz śledzić wybrane detale w powiększeniu.
Spotkanie to dało młodzieży sposobność obcowania ze sztuką współczesną, poznania cenionego w Polsce i Europie twórcy oraz podyskutowania (już po wizycie Gościa, na lekcji wiedzy o kulturze) nt. bycia artystą.
Zapraszamy do zapoznania się z twórczością p. Marcina Kołpanowicza na jego autorskiej stronie internetowej: www.marcin.kolpanowicz.art.pl.