W czwartek 30 listopada trzy uczennice naszego liceum wraz z nauczycielką języka francuskiego, p. Elżbietą Brzozowską-Trojnar udały się do Instytutu Francuskiego przy ul. Stolarskiej, aby zaprezentować nasze liceum dwujęzyczne. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 32 przy ul. Żabiej, gdzie prowadzone są klasy z rozszerzonym językiem francuskim. Kasia, Emilia i Agata pokazały prezentację multimedialną dotyczącą naszego liceum, systemu nauczania i ciekawostek na temat szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszył się projekt klas międzynarodowych, o którym szczegółowo opowiedziały – były jego uczestniczkami rok i dwa lata temu.  Wiele mówiły o tym co się dzieje na Złotym Rogu, dlaczego warto uczyć się francuskiego i na czym polega dwujęzyczność w praktyce, podkreślały korzyści z niej płynące. Na koniec był czas na pytania i wymianę uwag. Uczniowie gimnazjum zostali zaproszeni na Dzień Otwartych Drzwi naszej szkoły, który będzie miał miejsce w kwietniu przyszłego roku. Mamy nadzieję, że choć część z nich zdecyduje się na kontynuację nauki w naszym liceum! Zapraszamy!!