We wtorek, 22 maja 2018, uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w uroczystości obchodów 100-lecia nawiązania partnerskich stosunków między Niepodległą Polską a Stanami Zjednoczonymi. Byliśmy jedną ze szkół, które otrzymały zaproszenie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W uroczystości wziął udział Konsul Generalny USA. Miłą niespodzianką dla uczestników było ciepłe powitanie przez Konsula – w języku polskim – oraz prezentacja zdjęć jego rodziny! Na spotkaniu panowała bardzo naturalna i swobodna atmosfera. Młodzi uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących zarówno przeszłości  jak i współczesności  w relacjach  polsko-amerykańskich, po czym zadawali pytania nawiązując bezpośredni kontakt z Konsulem W. Braunohlerem. Całe spotkanie, jak i  późniejsze pytania odbyły się w języku angielskim.

Tutaj kilka zdjęć