Tango28 marca uczniowie klas maturalnych mieli okazję przyjrzeć się bohaterom dramatu „Tango” Sławomira Mrożka z perspektywy widza teatralnego. Jakie mają wrażenia po obejrzeniu spektaklu?

 

Przedstawienie teatralne inspirowane dramatem Mrożka pt. „Tango” w mojej opinii było udaną odpowiedzią na przesłanie idące za tym tekstem. Gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu można było poczuć, że wykreowane przez Mrożka postaci stoją na scenie przed nami. Razem z klasą, dostrzegliśmy pewne nawiązania do obecnej w „Ferdydurke” formy oraz buntu obecnego w Mickiewiczowskich „Dziadach”, co dodatkowo pogłębiło przesłanie spektaklu, traktującego więc już nie tylko o nonkonformizmie czy próbie przywrócenia dawnych zasad oraz poszukiwaniu nowych, wzniosłych idei. Elementem przedstawienia, które szczególnie doceniam jest osadzenie akcji w realiach współczesnych, co było widoczne w ubiorze oraz w podkładzie muzycznym 🙂 Podczas spektaklu nie zabrakło zabawnych scen, które wnikały m.in. z zastosowanych elementów koncepcji groteskowej. 

Jakub Teichman klasa 3C