„Moje wiersze nie są do grania, do śpiewania ani do tańczenia. Moje wiersze są do czytania i do myślenia!”
Wisława Szymborska

Z ogromną przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej Szkoły – Maja Matysik z klasy III B i Urszula Krawczyk z I D wzięły udział w V edycji konkursu recytatorskiego „Rzekłbym dwa słowa… za dużo” – poezja Wisławy Szymborskiej organizowanego przez Muzeum Krakowa.

W ten sposób organizatorzy wpisali się w obchody ogłoszonego przez Senat Rzeczypospolitej roku Wisławy Szymborskiej.

Po eliminacjach, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu, obie uczennice dostały się do finału. 14 listopada w klimatycznych wnętrzach „Domu pod Krzyżem” zmierzyły się z pozostałymi finalistami. Maja za recytację wierszy ”Prospekt” i „Zdumienie” zajęła II miejsce, Ula (wiersze „Wielkie to szczęście” i „Chmury”) otrzymała wyróżnienie. Jedną z konkursowych nagród jest możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych prowadzonych przez zawodowych aktorów, które 8 grudnia zakończy wspólnie przygotowany pokaz w Pałacu Krzysztofory.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!