logo Dzień ZiemiW poniedziałek, 25 kwietnia, zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Ziemi.

Program dnia był bardzo bogaty:

thumbnail_IMG_0082

thumbnail_IMG_0083

– prelekcja naszego byłego ucznia, a obecnie doktoranta Uniwersytetu Pedagogicznego, mgr Łukasza Kołodziejczyka zatytułowana „Czy Czerwone Księgi pomagają ratować zagrożone gatunki ?”. Naukowy wykład, zakończony krótkim testem, bardzo podobał się słuchaczom, wśród których dominowali uczniowie realizujący rozszerzenie z biologii.

20220425_100618

– Uczniowie klas pierwszych LO przygotowali własnego autorstwa okolicznościowe przedstawienie dotyczące problematyki ochrony przyrody. Wiele klas obejrzało ten spektakl w sali gimnastycznej.

thumbnail_IMG_4278Odbył się, otwarty dla wszystkich chętnych, Konkurs Ekologiczny.

20220425_101617Uczniowie ubrani w tym dniu na zielono byli zwolnieni w ten dzień z pytania.

Nagrodzone zostały stroje uczniów przebranych za rośliny, drzewa, zwierzęta.

przebrania