Światowy Dzień Ziemi to święto, które zostało ustanowione w 1970 roku. W Polsce świętujemy je dopiero od 1990 r. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji 13. i 14. kwietnia w naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

W ramach tego święta wszystkie osoby ubrane na zielono były przez nauczycieli zwolnione z odpowiedzi ustnej.

Obchody rozpoczęliśmy prelekcją absolwenta naszej szkoły, doktora Łukasza Kołodziejczyka z Uniwersytetu Pedagogicznego na bardzo aktualny temat – Zagrożenie różnorodności gatunkowej płazów. Na wykład zaproszone zostały klasy realizujące biologię na poziomie rozszerzonym.

Tego samego dnia odbył się również konkurs ekologiczny w formie quizu, przygotowany przez klasę IIB pod opieką Pani profesor Jolanty Skoczylas.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej!

Następnego dnia mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie, które klasa IIB przygotowywała przez ostatnie miesiące. Spektakl ukazał problemy związane z zaniedbaniem naszej planety i miał charakter komedii. Punktem kulminacyjnym był występ Pana profesora Piotra Dąbrowy w roli inwestora. Publiczność znakomicie się bawiła, a aktorzy otrzymali owacje na stojąco!

W organizacji przedsięwzięcia uczestniczyła także klasa wstępna (francuska), dzięki której cała szkoła została ozdobiona proekologicznymi hasłami.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w obchody Dnia Ziemi, serdecznie dziękujemy!

collage                                                                                                                collage1     collage2

1682019427960   1682019735802   1682019735786