Czy to możliwe żeby w tym samym czasie i w tym samym miejscu pojawili się Mikołaje z różnych stron świata i z różnych epok? Naukowcy, alchemicy, wynalazcy, pisarze, kompozytorzy, aktorzy, a nawet Mikołajek z kolegami? Na dodatek w towarzystwie najważniejszego Mikołaja, tego świętego, z prezentami?

Możliwe! I to w dodatku w naszej szkole! Wczoraj  mogliśmy ich tu spotkać i wiele się od nich nauczyć.

Szkolnym atrakcjom mikołajowym trudno się było oprzeć – konkursy z nagrodami, te indywidualne i te drużynowe, frykasy i delicyje na specjalnie zaaranżowanej ulicy mikołajskiej, poczta mikołajowa, zdjęcia z Mikołajem, aniołami i diabłami, ozdoby świąteczne, sport, wystawa o obyczajach mikołajowych w świecie.

I wspaniały cel naszego szkolnego święta – zbieranie funduszy na szkolną „Szlachetną Paczkę”. Udało się zgromadzić  576 zł.

Sprawcami mikołajowego szaleństwa byli uczniowie klasy 2b gimnazjum i II A liceum pod opieką pani Katarzyny Jokeš i pani Jolanty Rey, naszych nauczycielek historii oraz nauczycieli: matematyki – p. Lesławy Czarcińskiej, chemii – p. Moniki Łazarskiej-Grabki, fizyki – p. Marka Turaja, wychowania fizycznego – p. Edyty Stefańskiej, katechetki – p. Sabiny Knecht i pedagoga – p. Ewy Dybowicz. Wszystko upamiętniły na zdjęciach p. Urszula Adamska i p. Jolanta Wydra Horwat. Dziękujemy!

Zobacz zdjęcia!