Szkolny Konkurs Inwestycyjny wygrał Jakub Teichman z klasy II CG.
Serdecznie gratulujemy! 

W swej pracy konkursowej Kuba zaproponował zainwestowanie 1 000 000 PLN w nie tylko nieruchomości (Warszawa, Kraków), ale także w metale szlachetne oraz walory spółek z zakresu m.in. biotechnologii. Nie zapomniał też o obligacjach skarbowych. Otrzyma nagrodę rzeczową oraz dyplom okolicznościowy. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy z wyróżnieniem.

Celem konkursu było nie tylko podnoszenie wiedzy ekonomicznej, czy finansowej uczniów, a też zwrócenie ich uwagi na bieżące przemiany gospodarcze, konsekwencje społeczne podejmowanych decyzji oraz mechanizmy pro-rozwojowe gospodarki (szczególnie w zakresie kreatywności i innowacyjności). Była to druga edycja tego szkolnego konkursu. W zeszłym roku zwycięzca zaproponował przede wszystkim inwestycję w walory CD Projekt RED. Nadchodzący czas po tej (symulowanej konkursem) inwestycji wykazał jej nadzwyczajną trafność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.