Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o akcji „Szlachetna Paczka”, którą 17 lat temu zainicjował ksiądz Jacek Stryczek. W pierwszym roku działania obdarowano  30 ubogich rodzin, w ubiegłym prawie 19 tysięcy. Propagowanie mądrej pomocy dla potrzebujących połączyło w ubiegłym roku ponad 750 tysięcy ludzi w całej Polsce.

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w akcji! Przyłącz się koniecznie!

W tym roku przygotowujemy paczkę dla rodziny pani Basi i trójki jej nastoletnich dzieci: 17-letniego Kuby, 16-letniego Marcina i 13-letniej Sylwii.

Opis rodziny

Pani Barbara (38 l.) samotnie wychowuje dwóch synów: Jakuba (17 l.), Marcina (16 l.) oraz córkę Sylwię (13 l.).

Żyli razem z ojcem w szczęśliwej rodzinie, dopóki on nie zostawił ich dla innej kobiety. Od tego czasu Pani Barbara musi polegać przede wszystkim na sobie i wsparciu swoich dzieci, które pomagają jej w codziennych obowiązkach. Żyją głównie z jej pensji, gdyż pracuje jako pomoc kuchenna (1250 zł), alimentów, wsparcia z programu 500+ oraz zasiłku rodzinnego. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, zostaje im ok. 625 zł na osobę, ale spłacają co miesiąc ratę kredytu w wysokości 950 zł, wziętego na wyposażenie mieszkania.

Pani Barbara w wolnym czasie uwielbia haftować i spędzać czas ze swoimi pociechami. Jakub i Marcin są w trakcie nauki przyszłego zawodu w branży mechanicznej, w której chcą rozwijać swoje umiejętności. Sylwia bardzo dobrze się uczy, więc myśli o studiach, ale na razie nie wie w jakim kierunku. Są dumni z siebie, że radzą sobie z każdym dniem.

Najważniejszą potrzebą dla tej rodziny jest żywność, gdyż jej zakup to duży koszt dla domowego budżetu. Oprócz tego Pani Barbara byłaby bardzo zadowolona z odzieży dla swoich dzieci. Zbliża się zima, a rodzinie brakuje pieniędzy na zakup ciepłych ubrań. Rodzinie bardzo przydałyby się także różnego rodzaju środki czystości.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała:
podstawowe produkty żywnościowe – herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach itp.

Środki czystości i artykuły higieniczne:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów itp.

Odzież:
Lp Płeć Rodzaj Kategoria Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 M zimowe kurtka L przeciętna kolor czarny
2 M sportowe bluzka i spodenki L przeciętna odzież termoaktywna, kolor czarny
3 M dresowe spodnie L przeciętna
4 K zimowe kurtka M/L wys. 160cm kolor czarny/czerwony
5 K przejściowe bluzka i legginsy L/36 szerokie barki, wys. 160cm kolor czarny/czerwony

Obuwie:

Lp Płeć Rodzaj Kategoria Rozmiar Uwagi
1 M przejściowe adidasy 42 wyższy stan, kolor czarny
2 M przejściowe adidasy 41 kolor czarny
3 K zimowe trepy 38 kolor czarny
4 K przejściowe po szkole trampki/adidasy 38 kolor czarny/czerwony
Materiały szkolne:

zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, piórnik, okładki na książki i zeszyty A4, A5 i na książki pomiędzy A4 a A5

Wyposażenie mieszkania:

koc, ręczniki, pościel (160×200 i 220×200 najlepiej z kory), poduszka

Sprzęty gospodarstwa domowego:

• garnki, ponieważ one są drogie, a dla tylu osób czasem nie mam w czym ugotować obiadu,
  • mikrofalówka, ponieważ gdy dzieci przychodzą później nie musiałabym marnować gazu, a za tym ciągną się koszty- w mikrofali szybciej i taniej zaserwowałabym dzieciom jedzenie.

Szczególne upominki:

• Barbara – kosmetyki do ciała (balsamy itp.),
  • Sylwia – kosmetyki do makijażu,
  • Marcin – gra komputerowa „Wiedźmin 3 Dziki Gon”,
  • Jakub – komplet (koszulka i spodenki) Lech- Poznań z nazwiskiem „Wisiorek” lub aktualna piłka z ekstraklasy.

Produkty do Paczki przynosimy od dziś do 8 grudnia do sali 13a.

szlachetna_paczka
Akcję koordynują pani Anika Martyniak i pani Sabina Knecht-Macior.
Plik do ściągnięcia: Potrzeby naszej rodziny