W ostatnim tygodniu tego roku szkolnego, tuż u progu wakacji odbył się nasz tradycyjny Salonik Romantyczny, połączony z promocją piętnastego już tomu poezji i prac plastycznych – „Tajemnice Młodości”.

Przedsięwzięcie to jest owocem pracy wraz z uczniami naszej szkoły polonistki – Pani Katarzyny Bomby, plastyczki – Pani Mai Wolskiej-Stec i muzyczki – Pani Katarzyny Jaworskiej-Wilk. Projekt wspiera jak zwykle Pani Psycholog – Ewa Dybowicz. W tym roku była to praca szczególna – bo (z wiadomych wszystkim względów) w formie zdalnej. Także to popołudnie było inne niż zwykle, gdyż odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

25 czerwca o godz. 15.00. na stronach szkoły pojawiły się, zapowiadane wcześniej trailerem, linki do tomiku „Tajemnice młodości” oraz do filmu (nagrywanego i zmontowanego przez naszego Absolwenta – Bartosza Kotka), reżyserowanego przez Katarzynę Bombę. Całości przyświecał zamysł wydobycia romantycznej atmosfery Saloniku online. Filmiki kręcone były w domowych i ogrodowych zaciszach, a także w plenerze, na łonie późnowiosennej Natury.

Jako swoiste pendant do tamtego popołudnia w Saloniku Romantycznym Online – przypomnienie i prezent wakacyjny – przygotowaliśmy skróconą wersję filmu, która, mamy nadzieję, zachęci wszystkich, którzy są uczniami naszej szkoły, a także niebawem się nimi staną, do realizowania swoich pasji, do różnych form twórczości i artystycznej aktywności w nowym roku szkolnym, które jako szkoła z radością wspieramy i promujemy.

Pani Katarzyna Bomba wraz z przyszłorocznymi maturzystami: Łukaszem Klimiukiem i Rafałem Balickim (którzy zmontowali ten filmik) zapraszają do skosztowania poetycko muzycznego crème de la crème Saloniku Romantycznego online.