tn_IMG_1350W ramach VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego, w środę 21 listopada, gościliśmy w szkole Sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie pana Macieja Czajkę.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy a celem pokazanie i uświadomienie uczestnikom spotkań jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.

tn_IMG_1362 — kopiaW spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IIA i IIB. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Tygodnia Konstytucyjnego była « Polska w Unii Europejskiej – konstytucyjne podstawy i konsekwencje ».

Ciekawy wykład ilustrowany materiałami filmowymi, inscenizacja procesu sądowego, w której wzięli udział nasi uczniowie i tak ciekawa dyskusja, że zaplanowane na 2 godziny spotkanie zostało przedłużone o jeszcze jedną godzinę – to wszystko wpłynie zapewne nie tylko na wzrost świadomości młodzieży, ale również na jej aktywność obywatelską.