IMG_20190426_12281026 kwietnia odbyła się w naszym liceum uroczystość pożegnania klas maturalnych.

W części oficjalnej nie zabrakło nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów oraz tych, którzy osiągali sukcesy w konkursach i olimpiadach. W trakcie przemówień padło wiele ciepłych słów, wspomnień, życzeń oraz wyrazów wdzięczności.

W drugiej części uroczystości przenieśliśmy się do Castrum Cornum Aurum, królestwa Słowian zwanego Złotym Rogiem, w którym legioniści z rodu maturalnego od trzech lat dzielnie przygotowywali się do wielkiej bitwy… MATURY! Z przymrużeniem oka spoglądaliśmy na codzienne zmagania legionistów, walczących pod czujnym okiem bogiń ogniska domowego (WESTY i WICEWESTY), nieocenionych wychowawców, reprezentujących prowincję francuską i hiszpańską (dowódców najbardziej doświadczonych w bitwach) oraz nauczycieli – przedstawicieli magistratury. Byliśmy świadkami lekcji języka plemion galijskich, języka Iberyjczyków, języka starosłowiańskiego, germańskiego, historii, astrologii, biologii, matematyki oraz atletyki. Na legionistów czyhały pokusy, a wśród nich Dionizje, Teatrus Netflixus oraz Nektar i Ambrozja. Nie zawiódł jednak Panoramiks, który przygotował magiczny napój dający nadludzką siłę, dzięki któremu legioniści na maturze będą niepokonani! Miał dla nich również pamiątkowy niezbędnik maturzysty – długopis i linijkę z logo ZSO nr 7 w Krakowie.

Drodzy LEGIONIŚCI – MATURZYŚCI! Już dziś trzymamy kciuki za Wasze sukcesy!
Uczniowie i wychowawcy klas drugich 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć!