image38 listopada 2021 r. miała miejsce w naszej szkole podniosła uroczystość. Uczniowie klas pierwszych oraz klasa IIA  XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Młodej Polski w obecności Dyrekcji, przedstawiciela Rady Rodziców oraz Wychowawców złożyli uroczyste ślubowanie. To wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz wystąpieniem Pani Dyrektor Lidii Kapały, która kierując swe słowa do uczniów, wskazywała jak ważne jest mądre wykorzystanie czasu spędzonego w liceum, kształcenie się, rzetelne zdobywanie wiedzy oraz dbanie o własny rozwój.

image1Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Renata Niewiarowska życzyła licealistom, żeby zrealizowali swoje marzenia, dążyli do upragnionego celu.

image2Przedstawiciel klas pierwszych Jan Cywicki, podziękował Nauczycielom i starszym Koleżankom i Kolegom za serdeczne przyjęcie, zacytował wiersz Leopolda Staffa „Bo o to chodzi jedynie By naprzód wciąż iść śmiało” by podkreślić wagę pragnień, marzeń i pracy.
Uczniowie klas I i II uroczyście ślubowali być godnymi miana człowieka, ucznia i obywatela, rozwijać przymioty ducha i umysłu, przeciwstawiać się złu oraz cenić niepodważalne wartości, takie jak zdrowie, życie, rodzinę, wolność sumienia, godność i honor i nigdy nie zapominać, że Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.

image4Ten wyjątkowy dzień pozostanie w pamięci uczniów i będzie im przypominał o zobowiązaniu, którego się podjęli.