image0Nasza szkoła otrzymała już  po raz drugi LabelFrancÉducation –  Certyfikat dla najlepszych szkół dwujęzycznych z językiem francuskim. Jest to międzynarodowy znak jakości nauczania języka francuskiego. Przyznawany jest przez  Ministère de l’Europe et des Affaires étrangères (francuskie Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych) oraz AEFE (Agencję do Spraw Szkolnictwa Francuskiego za Granicą).

Przeczytaj więcej o tym znaku jakości tutaj: https://www.labelfranceducation.fr/

Ta wspaniała  wiadomość dotarła do nas już we wrześniu 2021 roku, natomiast w ostatni wtorek 29 marca 2022 roku  w Konsulacie Republiki Francuskiej w Krakowie przy ulicy Stolarskiej odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu. Wręczenia tego odznaczenia dokonał  Ambasador Republiki Francuskiej  w Polsce pan Frédéric Billet  w obecności pani Konsul Anne Schmidt-Riou  na ręce pani Lidii Kapały  Dyrektorki  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7.  Były przemówienia i gratulacje!

Cieszymy się ogromnie i jesteśmy dumni, że posiadamy międzynarodowy znak jakości, który potwierdza wysoki poziom nauczania języka francuskiego w naszej szkole.