W piątek 20 września klasa IIB LO wybrała się na wycieczkę po Krakowie ze swoim gościem – Leą, która przyjechała do nas prosto z Niemiec, aby móc zobaczyć jak wyglądają lekcje w polskiej szkole i odbyć praktyki.
Najpierw spotkaliśmy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku i kiedy byliśmy już w komplecie, wyruszyliśmy na spacer w stronę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spacerując, podziwialiśmy piękne widoki Krakowa, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi i integrowaliśmy się z Leą. Na szczęście pogoda nam dopisała. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Wawelu. Kiedy tam dotarliśmy, pani przewodnik już na nas czekała. Niestety w środku nie mogliśmy robić zdjęć, lecz wszystkie pomieszczenia, które zwiedziliśmy na zamku były piękne i zapadły nam w pamięć. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat historii tego miejsca. Po zwiedzaniu poszliśmy razem na Plac Wszystkich Świętych i stamtąd rozeszliśmy się do domów. To był udany dzień, a co najważniejsze – podobał się naszemu gościowi.

Wiktoria – klasa II B LO