W ubiegły czwartek uczniowie klas II A i II B liceum uczestniczyli w rozprawie, która odbyła się w Sądzie Okręgowym przy ulicy Przy Rondzie 7 w Krakowie. Przewodniczącym składu sędziowskiemu tej rozprawy był dr Marcin Czajka, który w listopadzie prowadził w naszej szkole warsztaty w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. Mogliśmy również porozmawiać  z innymi pracownikami sądu – z panią prokurator, obrońcą oskarżonego oraz ławnikami na temat specyfiki zawodu, który wykonują.

Sędzia zaznajomił nas z  tematem rozprawy karnej, umożliwił nam wgląd do akt, a  po przesłuchaniu wszystkich świadków, zaprosił nas do wspólnej dyskusji. Sprawa wzbudziła wśród uczniów naszej szkoły ogromną ciekawość oraz chęć poznania dalszych losów sprawcy.  Czekamy na ogłoszenie wyroku.

To ciekawe doświadczenie było istotne z punktu widzenia wyboru kierunku studiów i zawodu.

Planujemy spotkania z przedstawicielami innych zawodów.

Zdjęcia w galerii