Miedzy 02. a 09. czerwca uczniowie naszej szkoły realizowali międzyszkolny projekt językowy w ramach programu wymiany z brytyjskimi rodzinami. Mieszkaliśmy u rodzin i tam poznawalismy angielską kuchnię. W 1.dniu realizowalismy warsztaty w Greenwich i London Doxkland Museum podróżowalismy słynną kolejką Emirates Cable Car nad Tamizą oraz zwiedzaliśmy nowoczesne centrum finansowe.

W drugim dniu zobaczylismy Londyn z tarasów widokowych Katedry św Pawla oraz wnętrze Katedry a także Tower od London i Tower Bridge z mostem zwodzonym.

W środę realizowaliśmy program w zamku krolewskim w Windsorze i kaplicy krolewskiej św Jerzego. Potem Oxford ze słynnymi collegies i najstarszą biblioteką.

W czwartek w programie zajęcia w British Museum oraz w Warner Bros Studio o tajnikach filmu o Harrym Potterze i jego produkcji.

W piątek poznawalismy skarby Muzeum Przyrodniczego, Nauki oraz Wiktorii i Alberta odczuwając niedosyt za każdym razem z powodu braku czasu. Dzień zakończyliśmy spacerem wzdłuż Oxford Street.