tn_1. My na Uniwersytecie WrocławskimWycieczka integracyjna klas pierwszych naszego Liceum do Wrocławia (25-26.10.2018) miała bogaty program. Pomimo chłodu i deszczu  pierwszego dnia przemknęliśmy  drogą spod Panoramy Wrocławskiej do wieży Sky Tower w szybkim tempie, podziwiając po drodze m.in.: Pomnik Katyński, Ostrów Tumski z Katedrą i licznymi kościołami, Most Tumski zwany też Mostem Miłości, Wyspę Piaskową, rzekę Odrę z dopływami i fosą, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Starówkę, Gnomy, herb Wrocławia oraz zabytkowy Dworzec Główny.
tn_IMG_20181025_150030Mokliśmy w deszczu na przepięknym Wrocławskim Rynku i podziwialiśmy panoramę miasta z wysokości 212 metrów, z najwyższego piętra Sky Tower.
tn_5. Znajome żyrafy z wrocławskiego ogrodu zoologicznegoZnaleźliśmy także czas, aby odwiedzić znajome żyrafy w ZOO i zwiedzić wspaniałe Afrykarium.
tn_IMG_20181026_084430Obejrzeliśmy również słynną Panoramę Racławicką – cykloramiczny obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
To były dwa dni pełne wrażeń.
Zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć!