IBG wyjscie 21 października 2019 roku klasa dziennikarska wybrała się do kina na film pod tytułem „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” w reżyserii Woody’ego Allena.

Wycieczka integracyjna rozpoczęła się rano w szkole, gdzie spotkaliśmy się z naszą wychowawczynią – Panią Katarzyną Bombą. Po powitaniu i uczczeniu Dnia Chłopaka słodkim poczęstunkiem – niespodzianką, dwoje uczniów przedstawiło swoją prezentację na temat reżysera wcześniej wspomnianego filmu. Następnie razem z Panią Małgorzatą Felis wyruszyliśmy do celu naszej wyprawy, robiąc po drodze zdjęcia na Rynku Głównym w Krakowie i pod słynną kamienicą pod Baranami, gdzie mieści się, znane w całej Europie (i zapewne także poza nią) kino studyjne.

Film pt. ,,W  deszczowy dzień w Nowym  Jorku”  (A Rainy Day in New York) to dzieło znanego 83 letniego wybitnego reżysera Woody’ego Allena (właśc. Allana Stewarta Konigsberga).
Dzieła Allena są oryginalne i autorskie. Mają niekonwencjonalny styl o bogatych walorach estetycznych.
Allen jest człowiekiem o własnych ideałach, poglądach.  Z każdym kolejnym filmem podnosi poprzeczkę coraz wyżej. Możemy uznać, że wraz z filmem W Deszczowy Dzień w Nowym Jorku zrobił wielki powrót, budząc przy tym ogromne emocje zarówno wśród swoich fanów jak i krytyków filmowych.
Film przedstawia historię dwójki młodych ludzi: Ashleigh (Elle Fanning)  i Gatsby
ego (Timothée Chalamet), którzy próbują odnaleźć siebie w różnych rolach. Para wyjeżdża na weekend do Nowego Jorku w celu przeprowadzenia niedużego wywiadu ze słynnym Scenarzystą i reżyserem Rolandem Pollardem  (Liev Schreiber), który przechodzi pewien kryzys twórczy.  Ashleigh  (Elle Fanning,) próbując dowiedzieć się kilku istotnych informacji na temat stosowności i wpływu reżysera na widzów i nie tylko, staje się jego największym wsparciem. Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić, czy rzeczywiście była to bezinteresowna relacja.  Gatsby (Timothée Chalamet) wymyśla plan na weekend dla dwójki, ale przez zbieżność sytuacji nie udaje im się go zrealizować. W dużej mierze za sprawą Ashleigh, która jest zapatrzona  w wielki świat artystyczny Nowego Jorku.
Oprócz słynnego reżysera dziewczyna poznaje i wchodzi w relacje z aktorem  Francisco Vegą (Diego Luna) i montażystą Pollarda
Ted’em Davidoff’em (Jude Law).
(Selena Gomez) Shannon spędza kila godzin z Gatsbym. Idą na wystawę, spacerują po deszczowym mieście.
Muzyka filmowa jest niezwykle urzekająca. Przyjemne i lekkie dźwięki fortepianu, stukot kropli wody i szum miasta dodają filmowi specyficznego uroku..
Podsumowując, film przedstawia brawurową historię miłosną oraz pokazuje różne poglądy i oczekiwania bohaterów względem siebie. Może być również uznany za przestrogę, jak nie zgubić się w świecie gwiazd i nie zatracić siebie samego.

Film klasyczny, dobry. Momentami przewidywalny choć kilka wątków przyprawia widza o zastanowienie i wprowadza zamęt. Zwrot akcji w dość krótkim czasie zmierza w zupełnie innym kierunku.  Dzięki temu film nie nudzi swoją fabułą.
Jak na filmy Woodego Allena ten oceniam na 7/10 gwiazdek.
– pisze w swojej recenzji jedna z uczennic, Julia Rumian.

Po seansie wybraliśmy się do pizzerii w pobliżu kina. Wcześniej zarezerwowana sala w pięknej, renesansowej kamienicy przy ulicy Floriańskiej, była ładnie przystrojona (zdobi ją dużo roślin, freski naścienne i zdobienia sufitowe – kasetonowy strop. Daje to wyjątkowy i jednocześnie przytulny efekt. Czekając na zamówienie, mogliśmy podzielić się wrażeniami z filmu, wymienić swoje poglądy na różne tematy. To przyczyniło się do tego, że poznaliśmy siebie jeszcze bardziej. Koniec wycieczki udowodnił, że spędziliśmy ją w miłym gronie.

Monika Kozdęba, Bahar Balhan, Konrad Woyna-Orlewicz, Julia Rumian – Uczennice i Uczeń klasy IBG IBG wyjście integracyjne 1