krol-edyp-w-iext34783140Dnia 22.10.2019 klasy 1 LO udały się na wycieczkę do Teatru Ludowego na sztukę pod tytułem „Król Edyp”.  Oto jedna z recenzji, która powstała po spektaklu:

,,Król Edyp” to znana grecka tragedia Sofoklesa. Opowiada o tragicznych losach Edypa, króla Teb, który uciekając przed fatum, nieświadomie je wypełnia. Jest to jedna z greckich sztuk, której celem było wywołanie u widza uczucia oczyszczenia- katharsis.

Zobaczyć tę słynną tragedię miałam okazję we wtorek 22 października w Teatrze Ludowym. Wrażeniem, jakie towarzyszyło mi podczas pierwszych chwil, było zaciekawienie, jak pokazany zostanie chór oraz jak będą wyglądały postacie z przeczytanej przeze mnie tragedii. 

Aktor odgrywający główną rolę był bardzo przekonujący: można było mu współczuć, pragnąć pocieszyć w jakiś sposób. Na Jokaście też się nie zawiodłam.

Moją uwagę przykuła również muzyka: była wykonywana w odpowiednich momentach, podkreślała powagę i tragizm sytuacji.

Sztuka ,,Król Edyp” podobała mi się. Dzięki jej zobaczeniu bardziej zrozumiałam pojęcie ,,antycznego teatru greckiego”. Można było odczuć swego rodzaju katharsis po zobaczeniu tej sztuki.

Agnieszka Rawicka 1BG