30 stycznia w wieczornej aurze uczniowie klasy 1D wraz z wychowawczynią zagościli w Teatrze STU, którego założycielem jest Krzysztof Jasiński. To wyjątkowa scena, na której spektakle wystawiane są od 1997 roku.

Obejrzeliśmy „Śluby panieńskie” autorstwa Aleksandra Fredry w reżyserii obecnego dyrektora Teatru STU Krzysztofa Pluskoty, który odegrał rolę Jana. Obok niego wystąpili między innymi Andrzej Deskur w roli Radosta, który kolejny raz zachwycił nas jako aktor (widzieliśmy go już w roli Orgona) oraz Paulina Konrak, która wcieliła się w rolę Anieli i po spektaklu otrzymała wyróżnienie za swoją grę aktorską.

Za sprawą scenografii od początku mieliśmy wrażenie, jakbyśmy przebywali w salonie dworku szlacheckiego. Byliśmy świadkami obietnic, nieporozumień, pełnych emocji dialogów, ale też intryg, których mistrzem okazał się Gustaw. Komedia Fredry pokazała prawdziwe oblicze miłości. Ta sztuka jest w stanie uświadomić każdemu, że można odnaleźć prawdziwe i szczere zakochanie. Nawet jeżeli droga do niego biegnie przez trudne przeszkody.

Było to już nasze drugie wyjście do teatru – mamy nadzieję na więcej!

Uczniowie klasy 1D z wychowawczynią

422985319_2041023732951278_6021376537146515274_n