Wymiana międzynarodowa to zawsze wyjątkowe wydarzenie w życiu ucznia. Jest to czas nawiązywania nowych kontaktów, poznawania innych zwyczajów, poszerzania kompetencji językowych. I właśnie uczniowie klasy IA LO po dziesięciodniowej podróży do Francji mogą poszczycić się pozyskaniem nowych doświadczeń.

W dniach od 4 do 14 maja uczestniczyli w wymianie z Liceum Saint Gabriel w Saint-Laurent-sur-Sèvre. Licealiści spędzili kilka dni w rodzinach swoich francuskich korespondentów, podziwiali spektakle w Puy-du Fou, razem zwiedzali zamek Goulaine, piwnice Gratien – Meyer, zobaczyli całą wyspę Noirmoutier, poznali tajniki pozyskiwania soli morskiej, wysłuchali pasjonujących opowieści o opactwie Fontevraud.

Należy dodać, że w czasie pobytu w Wandei uświetniono 25-lecie współpracy naszych szkół poprzez uroczyste przyjęcie grupy polskiej w merostwie Saint Laurent.

W drodze powrotnej do Polski IA LO udała się z rewizytą do liceum Joachim du Bellay w Anders. Była to okazja do zwiedzenia zamku, a także zachwycenia się pięknem tego miasta.

Kolejnym punktem na trasie był jeszcze port St Malo, natomiast urokliwe Le Mont St Michel zamykało wyprawę.

Uczniowie wrócili zachwyceni i spragnieni kolejnych eskapad. Tu kilka zdjęć.