29186745_2048522548723490_3576050638926118912_o

Ostatnie cztery dni spędziliśmy w Budapeszcie w ramach wymiany z uczniami sekcji dwujęzycznej z językiem francuskim działającej w miejscowym Liceum Kölcsey Ferenc. Węgierscy uczniowie przygotowali dla nas wiele atrakcji: gry integracyjne, ludowe tańce węgierskie oraz spektakl teatralny oparty na motywach powieści „Chłopcy z Placu Broni”.

Zwiedziliśmy najbardziej znane miejsca węgierskiej stolicy: Plac Bohaterów, Parlament, Bazylikę Św. Stefana, Wzgórze Zamkowe oraz Wyspę św. Małgorzaty. Mieliśmy też okazję spróbować różnych przysmaków kuchni węgierskiej, a wiosenna pogoda była wspaniałym uzupełnieniem naszego pobytu.

Najpiękniejsze miejsca utrwaliliśmy na fotografiach – zapraszamy do ich obejrzenia.

Uczniowie węgierscy odwiedzą Kraków w czerwcu 🙂

Uczniowie klas IA, IIA i IIIA wraz z opiekunami.