Znów po 2- letniej przerwie młodzież naszej szkoły miała okazję gościć francuskich uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionego liceum Lycée général et technologique Saint Gabriel – Saint Michel   w Saint-Laurent-sur-Sevre (Wandea, Francja), z którym współpracujemy od ponad ćwierć wieku. Pięciodniowy pobyt upłynął na poznawaniu historii naszego miasta i regionu, oraz polskiej kultury i obyczajów. Dla polskich uczniów była to okazja do podniesienia swoich kompetencji językowych i praktycznej nauki języka francuskiego. To, co najważniejsze w wymianie, to budowanie przyjacielskich relacji, które często trwają wiele, wiele lat. Nasi goście zwiedzili Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce, muzeum w Auschwitz i Birkenau oraz Zakopane. W piątkowy wieczór młodzież polska i francuska rozegrała towarzyski mecz siatkówki o Puchar Złotego Rogu, bawiła się w rytm krakowiaka, Francuzi uczyli się języka polskiego pod okiem naszych uczniów i degustowali tradycyjne polskie potrawy przygotowane przez polskich kolegów. W Zakopanem poznali miejscowy folklor oraz uczyli się tańców góralskich. W niedzielę uczniowie spędzali czas w rodzinach swoich korespondentów.

Poczytaj o pobycie grupy francuskiej na stronie Lycée St Gab: tutaj

Obejrzyj zdjęcia!