23 marca2019r.,  w sobotę, do naszej szkoły zawitali Belgowie z Mons w ramach rewizyty wymianowej. Sobotę i niedzielę nasi goście spędzili w rodzinach. W poniedziałek pojechali do Auschwitz, a we wtorek zwiedzili Wawel oraz Centrum Miasta Krakowa.

Jest to grupa uczniów i nauczycieli z Centre Scolaire Saint Stanislas, u których nasi uczniowie gościli jesienią. Współpraca między naszymi szkołami trwa od kilku lat.

W środę rano nasi goście poznali najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz nauczyli się podstawowych słów i wyrażeń po polsku. Potem spróbowali specjałów polskich przygotowanych przez swoich korespondentów i pojechali do Wieliczki. W czwartek zwiedzili dzielnicę Kazimierz i muzeum pod płytą Rynku. W piątek pojechaliśmy wszyscy razem do Ojcowa. Przeszliśmy się doliną, umoczyliśmy ręce w źródełku miłości, zrobiliśmy sobie zdjęcie przy słynnej maczudze Herkulesa i podziwialiśmy odnowiony zamek w Pieskowej Skali. W sobotę 30 marca nasi goście wracają do domu. To był bardzo intensywny i wspaniały tydzień!

Zobaczcie zdjęcia!