Już 11 października IA dwujęzyczna powita w naszej szkole 34 uczniów z Saint-Laurent-sur-Sèvre, którzy spędzą u nas cały tydzień.

To będzie jubileuszowe spotkanie – XVII Liceum Ogólnokształcące i Institution Saint Gabriel Saint Michel świętują w tym roku 25 lat współpracy! Coroczne wymiany między uczniami naszych szkół, kilkutygodniowe pobyty polskich uczniów we francuskim liceum, a przede wszystkim serdeczne kontakty uczniów i nauczycieli sprawiają, że Saint Gab’ – jak w skrócie nazywają Francuzi swoją szkołę – jest dla nas partnerem wyjątkowym i szczególnie bliskim.

Jak zaplanowaliśmy pobyt naszych gości?

Jubileusz 25  lat współpracy naszych szkół uświetnią spotkania z Dyrekcją XVII LO i z delegatem Prezydenta w Urzędzie Miasta Krakowa. Program pobytu obejmuje spotkania z uczniami w szkole, zwiedzanie Krakowa i regionu (Wawel, Rynek i Droga Królewska, Muzeum w podziemiach Sukiennic, Muzeum UJ w Collegium Maius, Kazimierz, Kopalnia Soli w Wieliczce, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau) , wspólną wycieczkę w góry zakończoną wieczorem folklorystycznym oraz dzień w rodzinach.
Uczniowie francuscy będą mieszkać w domach swoich polskich korespondentów, co pozwoli im poznać nasze codzienne obyczaje i – mamy nadzieję – zaprzyjaźnić się z polskimi uczniami i ich rodzinami.