W dniu 10 marca 2023 roku 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym konkursu „Turbolandeskunde – Österreich”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący Austrii. Pytania obejmowały zagadnienia z geografii, historii, gospodarki, kultury, polityki, sportu, realiów życia oraz ważnych osobistości Austrii.

Najwyższy wynik osiągnęły uczennice:

Aleksandra Kubik – kl. 2C,

Adrianna Parol – kl. 2C

oraz

Emilia Sobczyk – kl. 2B,

które już w grupie będą reprezentowały naszą szkołę 21 kwietnia 2023 roku podczas etapu regionalnego w Tarnowie, gdzie zmierzą się innymi drużynami z regionu.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

 

                                                                               Kraków, 13.03.2023 r., mgr Celina Sopata