Uczniowie klas IV, którzy zdają maturę z biologii, uczestniczyli w zajęciach  na Uniwersytecie Rolniczym.

We wtorek 28 lutego zamiast lekcji szkolnych, w ramach pogłębiania wiedzy biologicznej odwiedziliśmy Stację Doświadczalną Uniwersytetu Rolniczego na wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt w Rędzinach.

MicrosoftTeams-imageNa pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się z ogólnymi informacjami na temat funkcjonowania  Uniwersytetu Rolniczego oraz pokazano  nam niektóre  urządzenia laboratoryjne.

MicrosoftTeams-image (2)           MicrosoftTeams-image (4)

Kolejnym punktem naszego programu  było uczestniczenie  w  ćwiczeniach laboratoryjnych, podczas których poznaliśmy w jaki sposób można wyizolować DNA z komórek krwi – leukocytów oraz poznaliśmy również technikę elektroforezy żelowej. Nauczyliśmy się także  posługiwać różnymi pipetami.

MicrosoftTeams-image (19)

Odwiedziliśmy następnie bardzo przyjazną hodowlę owiec uniwersyteckich.

MicrosoftTeams-image (1)        Bartek

MicrosoftTeams-image (20) Ostatnim etapem naszego pobytu było zwiedzanie Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Zostaliśmy oprowadzeni po laboratoriach gdzie  przekazano nam informacje na temat prac i badań tam wykonywanych. Zdobyte  dzisiaj umiejętności i wiadomości pozwolą nam bardziej zrozumieć  te trudne, ale jakże ciekawe i bardzo aktualne  tematy i pomogą lepiej przygotować się do majowego egzaminu, który przed nami!