Drogi Ósmoklasisto, droga Ósmoklasistko!

Nie znasz jeszcze języka francuskiego ?

Chciałbyś, chciałabyś się go nauczyć ?

Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję nauki w klasie wstępnej

w XVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krakowie!

Klasa wstępna pod patronatem Ambasady Francji w Polsce, Instytutu Francuskiego w Krakowie oraz Instytutu Filologii Romańskiej UJ jest klasą przygotowującą do kształcenia dwujęzycznego (z dwoma językami wykładowymi: j. polskim i j. francuskim).

• Klasa adresowana jest do osób, które nie znają języka francuskiego,
  • Cykl nauczania trwa 5 lat i kończy się maturą dwujęzyczną (z języka francuskiego na poziomie dwujęzycznym C1),
  • W klasie wstępnej czyli w pierwszym roku nauki jest 18 godzin języka francuskiego tygodniowo  oraz kilka przedmiotów nauczanych w języku polskim:
    • język polski – 2 godz.,
    • matematyka – 2 godz.,
    • wychowanie fizyczne – 3 godz.,
    • 1 godzina z wychowawcą klasy.
  • W klasach I – IV język francuski jest nauczany na podstawie programu dla klas  dwujęzycznych: 6 godzin języka francuskiego tygodniowo w klasach I – III i 5 godzin w klasie IV (docelowo poziom zaawansowany C1/C2),
  • Przynajmniej dwa przedmioty nauczane dwujęzycznie(po polsku i francusku): biologia, matematyka, historia lub fizyka,
  • Uczniowie mogą przystąpić do egzaminów językowych DELF, a na zakończenie nauki, po zdaniu matury dwujęzycznej, otrzymują Certyfikat Ambasady Francji, który potwierdza doskonałą znajomość języka francuskiego (poziom C1/C2).
  • Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczą w imprezach promujących kulturę francuską, odnoszą sukcesy w różnorodnych olimpiadach i konkursach, realizują projekty edukacyjne podczas wymian ze szkołami we Francji i Belgii.

Wymagania dodatkowe

W rekrutacji wymagany jest sprawdzian predyspozycji językowych.

Sprawdzian bada zdolności do uczenia się języka obcego. Od kandydatów nie jest wymagana znajomość języka francuskiego.

Sprawdzian ma formę pisemną i będzie przeprowadzony 10 czerwca 2021r.  o godz. 9.00

w naszej szkole.

Termin dodatkowy dla uczniów, którzy nie przystąpią z przyczyn niezależnych od nich w pierwszym terminie ustalony został na 1 lipca o godz. 9.00.

KONTAKT:   tel. 12 637 08 97          mail: liceum17@kr.onet.pl

Plakat_ZSO_01 - copieZajrzyj do naszego Kącika Absolwenta i posłuchaj/przeczytaj, co o nauce w klasie wstępnej i ogólnie o klasie dwujęzycznej mówią nasi absolwenci!

Albo obejrzyj filmik nagrany przez uczniów klasy wstępnej!

screen filmiku