Jednym z wydarzeń towarzyszących Gali Jubileuszowej przy Złotym Rogu był Zjazd Absolwentów XVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Młodej Polski w Krakowie.

Wieczór wspomnień zorganizowany na 25-lecie Placówki był pięknym spotkaniem ludzi, których łączy doświadczenie wyjątkowego miejsca, jakim jest nasza Szkoła.

Wzruszające świadectwo jednego z naszych absolwentów podkreślającego między innymi wartość nauczania dwujęzycznego, pozwoliły naszym Gościom przenieść się do czasów szkolnych, a nam jeszcze bardziej uświadomić sobie, że Szkoła przy Złotym Rogu to niesamowite miejsce kształtujące nietuzinkowych ciekawych ludzi, przyciągające pasjonatów, mające w sobie ogromny potencjał.

Głównym punktem części artystycznej były wystąpienia artystek: Jagi Wrońskiej nazywanej polską Edith Piaf i naszej absolwentki – aktorki Pauliny Dziuby.

Pełne sentymentu prezentacje nagrań filmowych i twórczości poetyckiej naszej młodzieży uświetniały uroczystość i jak na świętowanie urodzinowe przystało, w nieoczekiwanym momencie w blasku świec pojawił się tort jubileuszowy.

Rozmowy naszych absolwentów, wychowawców i nauczycieli trwały do późnych godzin wieczornych i tak naprawdę, gdyby nie pora, większość zostałaby dłużej.

Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim naszym Gościom – absolwentom, byłym nauczycielom, przyjaciołom i sympatykom, z którymi mogliśmy wspólnie prawdziwie cieszyć się naszymi osiągnięciami ostatnich 25 lat.

Niech to miłe wspomnienie piątkowego wieczoru trwa do kolejnego spotkania!

Obejrzyjmy zdjęcia