4K4A7191  W piątek, 8 listopada, XVII Liceum Ogólnokształcące przy Złotym Rogu oficjalnie przyjęło w swoje szeregi nowych uczniów.

4K4A7219Pierwszoklasiści długo przygotowywali się do tego wydarzenia, aby wszystko ostatecznie wypadło nienagannie – i tak też się stało. A po głównej części uroczystości, samym ślubowaniu, nadszedł czas na przemówienia, skierowane do „świeżo ślubowanych”.

 

 

 

 

4K4A7212Zostali oni ciepło przywitani przez Panią Dyrektor, Lidię Kapałę, przedstawiciela rodziców uczniów klas pierwszych, Pana Marka Gorczycę, a także Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 

 

Data ceremonii również nie była przypadkowa. Z okazji wypadającego w poniedziałek 11 listopada, Święta Niepodległości, ceremonię uświetniło odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych Hymnu Rzeczpospolitej – o godzinie 11:15, razem z innymi szkołami w całej Polsce.
Na tę okoliczność, po akademii odbył się też szkolny konkurs historyczny pt. „Rola Krakowa w odzyskaniu niepodległości” (zobacz jak było).

4K4A7205Na zakończenie, należy przypomnieć, że  XVII LO jest jak żadne inne! Nasza szkoła, ponieważ jest placówką oferującą kształcenie dwujęzyczne z językiem francuskim – wiernie dotrzymuje obietnic: Uczniowie chodzący do klas dwujęzycznych słowa przysięgi wypowiadali zarówno w języku polskim jak i francuskim, co nadało całemu wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru.