Już za dwa dni nasza ekipa (Lena, Marysia, Adam, Franek i Kacper) wyruszy do Portugalii na trzecie spotkanie grupy Unis en Europe, którego głównym tematem będzie kulturowe dziedzictwo europejskie. Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite – przygotowywaliśmy materiały na wystawy o polskich obiektach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz kręciliśmy film na ten temat. Spośród 16 polskich obiektów UNESCO wybraliśmy dwa, którym poświęciliśmy szczególną uwagę: Puszczę Białowieską i historyczne centrum Krakowa.

Prócz tego zbieraliśmy materiały do e-booka o symbolach europejskich.

A tu można zobaczyć efekty naszych prac:

Les informations sur la Ville de Cracovie

Les informations sur la Foret de Białowieża

Les symboles de l’UE

Prix Nobel en littérature Olga Tokarczuk

Oraz film – relację z nadania nagród dla najlepszych obiektów UNESCO w Polsce 😉