Za dwa tygodnie klasa IIIA gościć będzie młodych Francuzów – uczniów ze szkoły MFR-CFA La Pommeraye. W planach przedstawienie naszych krajów, regionów i szkół, konwersacja i wymiana poglądów – jednym słowem sympatyczne spotkanie, a dla maturzystów okazja do ćwiczenia praktycznej znajomości języka francuskiego. Partnerem przedsięwzięcia jest firma Destination Pologne, której celem jest promowanie Polski we Francji i z którą współpracujemy już nie po raz pierwszy.Nie po raz pierwszy również IIIA zorganizuje spotkanie z francuskojęzyczną młodzieżą odwiedzającą Kraków. W ubiegłych latach przyjmowaliśmy gości z Francji i Belgii. To ważny element szkolnego projektu sekcji dwujęzycznej, który daje uczniom polskim i francuskim okazję do wzajemnego poznania się.