Wymiana polsko-belgijska – Kraków

16 kwietnia 2023 r. przywitaliśmy naszych korespondentów belgijskich na lotnisku w Balicach. Tym razem Belgowie przyjechali do Krakowa na tydzień. Program pobytu naszych przyjaciół był bardzo bogaty. Rozpoczął się od odkrywania bogatej historii związanej ze starym miastem Krakowa i Katedrą Wawelską. Mieliśmy okazję również odkryć uroki Ojcowskiego Parku Narodowego w grupie polsko-belgijskiej i spróbować kiełbasek z ogniska. Nasi przyjaciele poznali ciekawą historię żydowskiego Krakowa, zwiedzając Kazimierz [...]

WYMIANA POLSKO-BELGIJSKA (MONS-KRAKÓW)

W sobotę 18 marca wyruszyliśmy w podróż do Belgii. Od kilku miesięcy klasy wstępna oraz IIA przygotowywały się do wymiany międzynarodowej ze zaprzyjaźnioną szkołą w Mons - Collège Saint Stanislas. Dojechaliśmy w niedzielę szczęśliwi i pełni emocji na spotkanie ze swoimi korespondentami. W poniedziałek spotkaliśmy się w szkole, mając okazję zwiedzić budynek oraz zrobić pierwsze grupowe zdjęcie polsko-belgijskie. Następnie ruszyliśmy zwiedzać miasto Mons, odkrywając bogatą historię, [...]

Marysi pobyt we Francji – list 1

Marysia, uczennica klasy IIIAP naszego liceum zdaje sprawozdanie ze swego pobytu we Francji. Jest stypendystką programu "Miesiąc we Francji". Oto jej pierwsze wrażenia: Mija właśnie pierwszy tydzień mojego pobytu w Le-Puy-en-Velay. W czasie tego tygodnia poznałam szkołę, przyjaciół oraz rodzinę mojej korespondentki.                           Udało nam się też zwiedzić miasto przy bardzo przyjemnej pogodzie. Wszyscy [...]

Program mobilności indywidualnej „Miesiąc we Francji”

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy IIIAP dwujęzycznej z językiem francuskim Maria Jelinowska została zakwalifikowana do pierwszej edycji nowego programu indywidualnej wymiany uczniowskiej „Miesiąc we Francji!”.  Organizatorami programu są Instytut Francuski w Polsce i Region Akademicki Auvergne-Rhône-Alpes. Celem programu jest zapoznanie licealistów z innym systemem edukacji oraz inną kulturą podczas nauki w szkole partnerskiej i pobytu u rodziny goszczącej.  Program będzie funkcjonał na zasadzie wzajemności: polscy [...]

Spotkanie partnerów Erasmusa w Portugalii

Od września ubiegłego roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie Unis en Europe, który realizujemy wraz ze szkołami z Niemiec, Włoch, Irlandii, Portugalii i Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. W dniach 10-16 listopada odbywa się trzecie już spotkanie partnerów projektu. Tym razem gospodarzem jest Escola Segundaria Miguel Torga w Queluz w Portugalii. Nasza siedmioosobowa ekipa poleciała do Lizbony już w niedzielę, gdzie czeka ich bardzo intensywny tydzień (klik, [...]

Kraków – Mons – wymiany ciąg dalszy

NIEDZIELA  20 października 2019 Dzień w rodzinach upłynął na wzajemnym poznawaniu się. Jeszcze nieśmiali, staraliśmy się nie popełniać błędów językowych. Niektórzy z nas pojechali z rodzinami do Parku Rozrywki, inni nad morze lub w inne miejsca w okolicy Mons.       PONIEDZIAŁEK 21 października 2019 Dziś zwiedzaliśmy Brukselę.  Oprowadzani przez nauczycieli szkoły w Mons zobaczyliśmy najważniejsze symbole miasta: Grand Place, Manneken Pis, Palais Royal oraz [...]