Marysi pobyt we Francji – list 1

Marysia, uczennica klasy IIIAP naszego liceum zdaje sprawozdanie ze swego pobytu we Francji. Jest stypendystką programu "Miesiąc we Francji". Oto jej pierwsze wrażenia: Mija właśnie pierwszy tydzień mojego pobytu w Le-Puy-en-Velay. W czasie tego tygodnia poznałam szkołę, przyjaciół oraz rodzinę mojej korespondentki.                           Udało nam się też zwiedzić miasto przy bardzo przyjemnej pogodzie. Wszyscy [...]

Program mobilności indywidualnej „Miesiąc we Francji”

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy IIIAP dwujęzycznej z językiem francuskim Maria Jelinowska została zakwalifikowana do pierwszej edycji nowego programu indywidualnej wymiany uczniowskiej „Miesiąc we Francji!”.  Organizatorami programu są Instytut Francuski w Polsce i Region Akademicki Auvergne-Rhône-Alpes. Celem programu jest zapoznanie licealistów z innym systemem edukacji oraz inną kulturą podczas nauki w szkole partnerskiej i pobytu u rodziny goszczącej.  Program będzie funkcjonał na zasadzie wzajemności: polscy [...]

Spotkanie partnerów Erasmusa w Portugalii

Od września ubiegłego roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie Unis en Europe, który realizujemy wraz ze szkołami z Niemiec, Włoch, Irlandii, Portugalii i Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. W dniach 10-16 listopada odbywa się trzecie już spotkanie partnerów projektu. Tym razem gospodarzem jest Escola Segundaria Miguel Torga w Queluz w Portugalii. Nasza siedmioosobowa ekipa poleciała do Lizbony już w niedzielę, gdzie czeka ich bardzo intensywny tydzień (klik, [...]

Kraków – Mons – wymiany ciąg dalszy

NIEDZIELA  20 października 2019 Dzień w rodzinach upłynął na wzajemnym poznawaniu się. Jeszcze nieśmiali, staraliśmy się nie popełniać błędów językowych. Niektórzy z nas pojechali z rodzinami do Parku Rozrywki, inni nad morze lub w inne miejsca w okolicy Mons.       PONIEDZIAŁEK 21 października 2019 Dziś zwiedzaliśmy Brukselę.  Oprowadzani przez nauczycieli szkoły w Mons zobaczyliśmy najważniejsze symbole miasta: Grand Place, Manneken Pis, Palais Royal oraz [...]

Kraków-Mons: pierwszy dzień wymiany

Po długiej podróży dotarliśmy do Mons. Przed szkołą czekali na nas już uczniowie z rodzicami, dyrekcja i nauczyciele. Wielkie emocje towarzyszyły pierwszemu spotkaniu z naszymi korespondentami. Niepokój trwał jednak tylko chwilę, szybko razem z belgijskimi kolegami ruszyliśmy ku nowemu wyzwaniu. Ta krótka relacja opisuje początek tygodniowej wymiany międzynarodowej między naszą szkołą a Centre scolaire Saint-Stanislas w Mons w Belgii (19-27 października 2019). W programie zwiedzanie Mons, Brukseli, [...]

Międzyszkolny projekt językowy w ramach programu wymiany z brytyjskimi rodzinami

Miedzy 02. a 09. czerwca uczniowie naszej szkoły realizowali międzyszkolny projekt językowy w ramach programu wymiany z brytyjskimi rodzinami. Mieszkaliśmy u rodzin i tam poznawalismy angielską kuchnię. W 1.dniu realizowalismy warsztaty w Greenwich i London Doxkland Museum podróżowalismy słynną kolejką Emirates Cable Car nad Tamizą oraz zwiedzaliśmy nowoczesne centrum finansowe. W drugim dniu zobaczylismy Londyn z tarasów widokowych Katedry św Pawla oraz wnętrze Katedry a także [...]