@su_xviilo Derby XVIILO VS IXLO ! Dziękujemy dziewiątce za dzisiejszy dzień! #xviilokrakow #xviilo #suzso7 #fyp #siedemnastka #foryou #foryoupage #xyzbca #krakow #dlaciebie #dc ♬ original sound – Siedemnastka!

We wtorek 4 czerwca, w ramach obchodów Dnia Sportu, w Hali 100-lecia Cracovii odbyły się II Igrzyska Międzyszkolne IX i XVII LO. Reprezentacje obu szkół rywalizowały w kilku konkurencjach: piłce nożnej i koszykówce mężczyzn oraz siatkówce mężczyzn i kobiet. Do zmagań sportowych zachęcały występy fantastycznych cheerleaderek z obu szkół. Publiczność przygotowała transparenty i plakaty, a śpiewy, werble, hasła, tańce i okrzyki zagrzewały naszych sportowców do boju. Na koniec odbyło się przeciąganie liny oraz wspólna belgijka.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w Igrzyskach reprezentacji IX LO,
wszystkim zawodnikom zaciętej walki w duchu fair play oraz  wspaniałego występu chearleaderkom obu szkół.

Szczególne słowa uznania kierujemy do najlepszych zawodników (MVP):
Michała Zielińskiego z XVII LO i Daniela Karni z IX LO.

Podczas imprezy działał kiermasz wypieków domowych, z którego dochód (zebrano 1024 złote, dziękujemy!!!) oba Samorządy przeznaczyły po połowie na cele charytatywne: nasz Samorząd – na wsparcie Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, natomiast Samorząd IX LO – na wsparcie Stowarzyszenia XENIA, założonego przez Panią Agnieszkę Tombińską (absolwentkę IX LO), niosącemu pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim organizatorom wydarzenia: dyrekcji obu szkół, dyrekcji hali sportowej, nauczycielom wychowania fizycznego, Samorządom Uczniowskim i ich opiekunom, którzy wzięli na siebie ciężar przygotowania i organizacji Igrzysk.

Po zakończeniu głównej imprezy nasza reprezentacja w piłce halowej rozegrała jeszcze towarzyski mecz z uczniami Liceum TSSP Michałowskiego.

To było wspaniałe święto sportu!