Clipboard01

„Wir gehen in die Austellung“

13 grudnia 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Mateusza Kowalczyka-Merklingera, studenta III roku Filologii Germańskiej UJ w Krakowie, który w ramach projektu Deutsch Plus poprowadził warsztaty, które miały na celu rozbudzenie wyobraźni uczniów poprzez wykorzystanie grafik z wystawy „Auserlesenes” i pokazania uczniom, jak można je wykorzystać do nauki języka niemieckiego.

Pan Mateusz Kowalczyk-Merklinger współpracuje również z Instytutem Goethego w Krakowie i to właśnie w ramach akcji organizowanej przez ten Instytut, prowadzi warsztaty z języka niemieckiego.

„Auserlesenes”– to wystawa dwudziestu czterech ilustracji narracyjnych wykonanych przez uznanych niemieckich artystów grafików. Wśród prezentowanych artystów znajdują się przedstawiciele różnych stylów i pokoleń, z których większość jest także autorami tekstów.
Wystawa powstała na zamówienie LesArt, Centrum Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Berlinie, a zaproszeni twórcy sami wybrali motyw i technikę obrazu. W każdej prezentowanej na wystawie pracy kryje się inna historia.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poszerzyć słownictwo, sprawdzić swoje umiejętności językowe, jak i również przećwiczyć prezentowanie historii na forum klasy, które ułożyli do oglądanych wcześniej grafik. Była to znakomita lekcja dla uczniów klas 3B i 3C z grupy j.niemieckiego .

mgr Celina Sopata – nauczyciel języka niemieckiego

IMG_4892    IMG_4887