W dniu 19.06.2023 w poniedziałek, klasa IIA wraz z Panią Profesor Anną Pamułą, wybrała się do Doświadczalnej Stacji Rybackiej UR w Mydlnikach na zajęcia tematyczne z biologii, którą realizujemy na lekcjach w szkole na poziomie rozszerzonym. Po zapoznaniu się z otoczeniem, pod kierunkiem Pana Przewodnika rozpoczęliśmy nasze zajęcia w sali ćwiczeń. Ich tematem były oczywiście Ryby. Dokonaliśmy sekcje zwłok młodego karpia. Mogliśmy na żywo zobaczyć jak wyglądają narządy wewnętrzne karpia, które sami wypreparowaliśmy. Zatem to co robiliśmy dzisiaj było praktyczną kontynuacją zagadnień omawianych na lekcjach biologii w szkole zaledwie kilka dni temu. Po skończonych zajęciach, wybraliśmy się na spacer wokół łąk i stawów rybnych które należą do stacji badawczej. Zaopatrzeni w lornetki mogliśmy obserwować i podziwiać różne gatunki ptaków wodnych. Widzieliśmy kaczki krzyżówki, kokoszki, trzciniaki oraz łabędzie. Wyjście sprawiło nam dużo radości i uśmiechów a także wzbogaciło naszą aktualną wiedzę biologiczną.