W dniu 5 lutego, klasa IA dwujęzyczna z językiem francuskim naszego LO, gościła 26 uczniów z liceum Joachima du Bellay z Angers (Francja). Spotkanie przebiegło w wyjątkowo miłej atmosferze. Były prezentacje multimedialne, quizy, wspólne śpiewanie, warsztaty artystyczne, warsztaty językowe oraz degustacja specjałów kuchni polskiej. Uczniowie szybko nawiązywali nowe kontakty. Cieszymy się z każdej takiej wizyty, gdyż każda wnosi coś nowego. Dziękujemy biuru „Destination Poland”, z którym współpracujemy już od kilku lat, za pomoc w organizacji spotkania i zakup pysznych pączków, które na pewno nadały wiele „słodkości” naszemu spotkaniu. Grupa z liceum Joachima du Bellay z Angers gości już po raz trzeci w naszej szkole. Francuscy nauczyciele organizujący te spotkania wracają do naszej szkoły bardzo chętnie i – jak mówią – już nie mogą się doczekać następnego spotkania, które planowane jest na rok o tej samej porze. Zapraszamy i czekamy!

Oto kilka zdjęć.