A więc zaczynamy!

Dziś o 10.30 zadzwonił, pierwszy w tym roku szkolnym, dzwonek w XVII Liceum Ogólnokształcącym im. Młodej Polski.

Podczas uroczystości rozpoczynającej nowy rok szkolny pożegnaliśmy panią Dyrektor Barbarę Chmurę, która po 15 latach kierowania szkołą odchodzi na emeryturę. Słowa podziękowań skierowali do Niej rodzice, uczniowie, absolwenci, nauczyciele, a także przejmująca funkcję Dyrektora wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, pani Lidia Kapała.

Pani Dyrektor serdeczne powitała uczniów, grono pedagogiczne i gości, szczególnie ciepłe słowa kierując do uczniów klas pierwszych.

Początek września od sześciu lat znaczy społeczna akcja literacka Narodowe Czytanie. Na rok 2017 w internetowym głosowaniu obywatele wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Cóż innego moglibyśmy przeczytać w naszej bronowickiej, młodopolskiej szkole? Uczniowie klasy IIB przygotowani inscenizację, podczas której, wraz z dyrekcją i nauczycielami odczytali fragmenty dramatu. Galeria zdjęć.

Całej społeczności szkolnej – uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły – życzymy  dobrego, udanego roku szkolnego 2017/2018!