27 kwietnia pożegnaliśmy naszych maturzystów, było trochę sentymentalnie, ale też zabawnie.

Jak zawsze, całą uroczystość przygotowali uczniowie klas II. Najpierw w części oficjalnej pani dyrektor Lidia Kapała zabrała głos, przemawiał też pan Zdzisław Rak w imieniu Rady Rodziców, nie zabrakło głosu licealistów z klas młodszych i podziękowań od samych maturzystów.

Nagrodzono najlepszych – uczniów wpisanych do Złotej Księgi: Justynę Arlet-Głowacką i Julię Żądło, uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem: Aleksandrę Zielińską i Gabrielę Krzanowicz, uczennicę, która zdobyła tytuł laureatki w XLI Olimpiadzie Języka Francuskiego: Katarzynę Wolską.

Akcentami, które mają mobilizować naszych maturzystów, było „Przesłanie Pana Cogito”  Zbigniewa Herberta oraz słowa piosenki Marka Grechuty „ Ważne są dni, których jeszcze nie znamy”.

Trzecioklasiści otrzymali w prezencie birety, które miały dać im poczucie bycia prawdziwym absolwentem naszego liceum, konstytucję Rzeczypospolitej, by poczuli się pełnoprawnymi,  dorosłymi obywatelami oraz płytę ze zdjęciami „ Chwilę wspomnień”.

Natomiast część artystyczna rozbawiła wielu do łez. Uczniowie klasy drugiej stworzyli Atlas Uczniów, w którym opisali poszczególne typy osobników szkolnych, gdzie szkoła została przedstawiona jako dżungla, nauczyciel jako drapieżnik, a klasy jako stada. A  dwie krótkie scenki przypominały najbardziej charakterystyczne zwroty wypowiadane przez nauczycieli jak i uczniów.

To była uroczystość, gdzie chcieliśmy podsumować piękne trzy lata w liceum, umocnić  naszych absolwentów w przekonaniu, że bardzo mocno trzymamy za nich kciuki na maturze i że życzymy im samych sukcesów w dorosłym życiu.

Drodzy Maturzyści, wiedzcie, że zawsze na nas możecie liczyć.

Obejrzyj zdjęcia z uroczystości!